Kapadokya Türk Geceleri

turk-gecesi

Kapadokya gece hayatı son yıllarda hareketlenmeye başlamıştır. Özellikle Kapadokya turları ile gelen turistler için eğlence organizasyonları düzenlenmektedir. Bölgenin çok sayıda turist alması, burada eğlence ihtiyacını ön plana çıkarmış, yöresel gece hayatı oluşmasını sağlamıştır. 
Yüzlerce otelin kendi kafe ve restoranlarında müzik ve eğlence hizmetini sunmasının dışında özellikle Ürgüp, Göreme ve Avanos’ta birçok disko ve yerel bar bulunmaktadır. Kapadokya eğlence mekanları modernleşen yapıları ile ihtiyaçları karşılamaktadır.

Kapadokya gece hayatı dendiğinde Kapadokya’da ilgi çeken mekanlar ise Türk gecesi yapılan restoranlarla şarap evleridir. Ürgüp, Göreme ve Avanos çevresinde gidebileceğiniz bu mekanların sayısı 20’ye yakındır. Yerli turistlerin dışında yabancı ziyaretçiler bu eğlence şeklini daha çok benimsemiştir.

Kapadokya Türk geceleri için düzenlenen organizasyonların ünü tüm Türkiye’ye ulaşmıştır. Birçok Kapadokya restoranı, özellikle turistleri çekmek adına, Türk kültüründen örnekler sunulan bir gece düzenler. Kapadokya yemekleri eşliğinde yer sofralarında oturulup, kuzu çevirme yendiği, rakı ve şalgam içilip, çayda çıra oynandığı, dansözlerin dans ettiği ve yöresel kıyafetler giyildiği bir eğlence düzenlenir.

Kapadokya Türk gecesi yemeksiz de düzenlenebilir. Genel olarak Türk gecesi eğlencesi 20.00’de başlar 23.00’da sona erer. Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda’dan gelen gruplar ile Japonya, Kore, Çin, Tayvan ve bazı Uzak Doğu ülkelerinden turistlerin ilgisini daha çok etkinlik yılın 365 günü düzenleniyor. Türkiye’nin farklı coğrafyalarını temsil eden zeybek, horon, halay gibi geleneksel oyunlar sergileniyor, kına geceleri canlandırılıyor. Yeme içmenin önemli bir yer edindiği Kapadokya eğlenceleri için özel menüler hazırlanıyor.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için lütfen iletişim'e geçiniz.

TOP