Kapadokya Yeşil (Green) Tur

den başlayan fiyatlarla

Kapadokya Yeşil (Green) Tur

Kapadokya

Otelinizden alındıktan sonra hiç beklemeden direkt olarak ilk durağımız olan Göreme Panoramik Seyir Noktasına gidiyoruz. Burada Göreme Kasabasının ve peri bacalarının eşsiz görüntüsünü seyredebilir ve mükemmel panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Alınan Covid Önlemleri

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün Zorlu Bir Yürüyüş Gezisi..

Green (Yeşil) Tur‘da, konakladığınız otelin konumuna göre Saat 08:45 ile 10:15 arasında kaldığınız otelden rehberimiz ve şoförümüz tarafından alınırsınız. Tabi ki size alınacağınız saati bir gün öncesinden bildiriyoruz. Otelinizden alındıktan sonra hiç beklemeden direkt olarak ilk durağımız olan Göreme Panoramik Seyir Noktasına gidiyoruz.

Burada Göreme Kasabasının ve peri bacalarının eşsiz görüntüsünü seyredebilir ve mükemmel panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz süre boyunca alanı kendiniz keşfedebilirsiniz. Daha sonra Derinkuyu Yer Altı Şehri‘ne gidilir. Rehberimiz şehrin bölümleri hakkında bilgiler verir. Yer Altı Şehri ziyaretinden sonrası Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonu olan Ihlara Vadisi‘ne gidilir.

Burada aşağı yukarı 300-400 basamak inilir. Daha sonra vadinin en iyi korunmuş kiliselerinden biri olan Ağaçaltı Kilisesinde durulur. Sonra Melendiz Nehri‘ne kadar yürümeye başlanır. Nehre kadar yaklaşık 3-4 km yürünür. Yürüme esnasında Ihlara Vadisindeki doğal yaşamın içinde eğlenceli dakikalar geçirirsiniz. Ayrıca değişik çiçekler ve bitkiler görebilirsiniz. 1 saatlik bu doğa yürüyüşünün ardından bizi leziz bir öğle yemeği bekler. Ihlara Vadisinin kalbi olan Belisırma Köyünde öğle yemeği alırsınız. İsterseniz yemeğinizi nehrin berrak sularının hemen yanında veya üstünde yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinin ardından, Katedral ve ayrıca Kapadokya‘da ki en eski hristiyan manastırlarından biri olarak da bilinen Selime Manastırı‘na gidilir. Manastır içinde mutfak,misyoner okulu,kilise,küçük bir şapel görebilirsiniz. Ancak freskleri görmek biraz zordur. Selime Manastırı‘nın tavanlarında Starwars temasını görme şansıda elde edeceksiniz

Daha sonra yaklaşık bir saat sürecek bir yolculuğun ardından Uçhisar‘a Güvercinlik Vadisi‘ne geri dönülür. Güvercinlik Vadisi‘nde durduğumuzda burada vadinin panoramik görüntüsünü seyredebilir ve yüzlerce güvercin evi, yuvası görebilirsiniz. Yeşil turumuzun son durak noktası değerli taş atölyesi… Burada Kapadokya‘nın değerli ve yarı değerli taşları hakkında bilgi alırsınız. Ayrıca değişik el yapımı onyx takılarını görebilirsiniz. Saat 18:00 civarı güzel ve eğlenceli anılarınızla otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.

Dahil Hizmetler

  • Öğle Yemeği
  • Rehberlik Hizmeti
  • Müze Girişleri
  • Otel Transferi

Hariç Hizmetler

  • Tipler
Müşteri Talep Ettiği Noktadan

Hareket Saati : 09:20 - 10:00

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler