SIKÇA SORULAN SORULAR

Avanos, Göreme, Mustafapaşa, Nevşehir, Uçhisar, Ürgüp, Ortahisar, Çavuşin, Kaymaklı bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, uçuş sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir.

Otel konumunuza bağlı olarak, uçuştan 30-45 dakika önce servisler sizi konakladığınız yerden alıp, kahvaltı alanına götürecektir. Kahvaltıdan sonra servisler sizi, balon kalkış alanına götürüyor.

Balonlar Göreme çevresindeki 3-4 km alandan havalanmaktadır. Kapadokya bölgesi içerisinde kalacak şekilde, rüzgara bağlı olarak hareket ederler. 

Uçuş için ödemeyi sabah balon uçuşu öncesi yapabilirsiniz. Çalışmakta olduğumuz firmalar, ödemeyi alırken size kolaylık sağlayacaktır.

0-5 yaşında ki çocukların balon turuna katılmaları yasak olup, katılabilmeleri için en az 6 yaşında olmaları gerekmektedir.

Hamile bayanların balon turuna katılmaları tavsiye edilmemektedir. Katılmaları durumunda, sorumluluğun balon firmalarında olmadığını belirten bir kağıt imzalamaları gerekiyor.

Misafir yoğunluğuna göre sepet içerisinde uçan kişi sayısı değişmektedir. 12-16-20-28 kişilik sepetler bulunmakta olup, o günkü yoğunluğa göre sepet çıkartılmaktadır. Her sepetin rahatlığı vardır, kişi sayısı arttıkça alan daralıyor gibi düşünülmemesi gerekmektedir. 

Baştan sona balon turu macerası 3-4 saat arasında sürmektedir. Uçuş süresi standart uçuşlar için 50 ile 65 dakika arasındadır. Balonun hazırlanışını izlemek 30 dakika, balon inişinden sonra yapılacak kutlama 30 dakika ve misafirlerimizin konakladıkları yere bırakılmaları 30 dakika civarında sürmektedir.

Balon turları, rüzgara bağlı olarak hareket etmektedir. Kapadokya bölgesinde rüzgar yönüne göre vadiler arasında uçacaksınız. Günden güne değişmekte olan uçuşlar, her gün farklı yerleri deneyim etmenize fayda sağlar. 

Her detay çok daha yakın plandan görülebildiği için, pilotlar genellikle alçak uçmak isterler. Genellikle ağaç boyu seviyelerinden başlar ve bir kaç bin feet'e kadar çıkar. Balonlar, 6000 ile 8000 feet arasında uçuşlarını gerçekleştirirler.

TOP